Dowiedz się więcej o znakach BHP.

W naszym kraju obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg właściwego znakowania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak a także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są również instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na wielu urządzeniach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal będą czytelne. W wielu przypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia żadnych trudności. Świetnie poradzi sobie z tym każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]