Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najczęściej kupowanych przez kobiety elementów. Pasują na każdą sytuację – wyjątkowo uroczystą i w luźniejszym stylu. Sprawdźmy dlaczego są tak rozchwytywane i gdzie można je znaleźć.

Srebrne kolczyki – które wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w zróżnicowanych fasonach. Najpopularniejsze są delikatne wkręty, które sprawdzą się na różne wydarzenia, są dyskretne, ale jakże szykowne. Równie popularne są wiszące kolczyki, które wspaniale podkreślają szyję. Są wysadzane kosztownymi kamieniami albo całkowicie klasyczne. Elementy wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku błyskotek z plastiku. Dobierając kolczyki popatrzmy na numer próby oraz technologię ich produkcji – najbardziej gustowne wyprodukowano techniką oksydowania.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze wypielęgnowane

Srebrne kolczyki trzeba dobrze czyścić i na bieżąco eliminować śniedź, żeby zawsze wyglądały jak nowe. Powinno się przecierać je co jakiś czas miękką ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, używać profesjonalne balsamy czyszczące, a przeznaczone na ważne okazje kolczyki chować w zamkniętych woreczkach. Nie wykorzystujmy natomiast anachronicznych metod polerowania, takich jak pasta do zębów czy sól. Tego typu środki niezwykle niszczą elastyczną fakturę srebra.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Szeroki wybór ozdób znajdziemy bez wątpienia w e-sklepach, które oferują szybką dostawę i przeróżne wyprzedaże. Poza tym zakupy internetowe to niezwykły komfort, który zapewne docenią w szczególności zabiegane kobiety.