Więcej o budowie domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone także w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]