Więcej szczegółów o podporach stropowych.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]