Nie szukaj już więcej! Tu kupisz szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Zwykle stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one konieczne do tego, aby stosownie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się także w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie prześwitów na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki z metalu, drewna bądź sklejki

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami albo drewnianych desek, która po rozebraniu może być użyta powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – większość wykonawców i inwestorów wybiera zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki wykonuje się z metalu, sklejki bądź drewna, a także łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Najczęściej jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę scalają narożniki, belki, łączniki i głowice ze aluminiowe bądź stalowe.

Wynajem szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy często zajmujące się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które świadczą inne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku byłoby całkiem nieopłacalne . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]