Więcej informacji o okna drewniane producent.

Okna wykonane z drewna najczęściej preferowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny materiał daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Jednakże nie tylko wygląd jest istotną zaletą tego typu produktów. Jakie są inne względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają przeróżny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co daje duże możliwości wyboru i można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem doskonałym materiałem do produkcji różnych rodzajów elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe niebagatelne walory okien drewnianych

Drewno zapewnia wielkie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć bardzo różny wygląd oraz styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, tworząc piękne kształty. Tylko drewno nadaje się do odnawiania starych budowli, świetnie spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dopisać to, że jest mnóstwo znakomitych sposobów poprawiania żywotności drewnianych okien, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi środowisku. Zalety te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wytwarzane z PCV czy plastiku.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]