Pokrycia dachowe wykonane z blachy powoli wypierają z rynku stosowane przez dziesiątki lat standardowe dachówki ceramiczne i betonowe. Wiele zalet tego rodzaju pokryć dachowych przyczyniło się do tego, iż są one rekomendowaną opcją nie tylko dla finalnego odbiorcy, lecz też dla deweloperów.

Blachodachówki – czy warto na nie postawić?

Blachodachówki zdobywają rynek budowlany z paru przyczyn. Po pierwsze są zdecydowanie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co nakłada mniejszy ciężar na strukturę więźby dachoweji zarazem ułatwia przewóz oraz rozładunek tych modułów. Kształt profilu nowoczesnych pokryć dachowych sprawia, że ich instalacja jest nie tylko prosta, ale i trwa krócej niż ułożenie dachówek ceramicznych, które są niewielkie, przez co ich precyzyjne ustawienie pochłania przeważnie dużo więcej godzin. Kolejną istotną zaletą pokryć dachowych z blachy jest opcja dopasowania ich do zasadniczo dowolnej, także niezmiernie skomplikowanej, struktury dachu, ponieważ blachodachówkę da się bez problemu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych rewelacyjnie się prezentuje zarówno we współczesnym budownictwie, jak i perfekcyjnie pasuje do starszych budynków, zwłaszcza, że bardzo przypomina tradycyjne dachówki ceramiczne. Nowoczesne blachodachówki cechują się również lepszą szczelnością. Poza tym łatwo je czyścić. praktycznie rzecz biorąc wystarczy do tego dość miękka szczoteczka i zmycie wodą, a w przypadku silnych zabrudzeń przyda się środek do czyszczenia pokryć powlekanych.

Regamet – szeroki asortyment blachodachówek oraz paneli dachowych

Żeby kupić nowoczesne blachodachówki wysokiej jakości nie trzeba daleko się rozglądać. Na naszym rynku od 3 dziesięcioleci działa przedsiębiorstwo Regamet, w ofercie którego znajduje się obszerny wybór paneli dachowych, blach trapezowych oraz blachodachówek. Wyroby te można kupić w stacjonarnych punktach handlowych tej firmy, zlokalizowanych w obrębie 4 województw Polski południowo-wschodniej: lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. REGAMET przede wszystkim szczyci się pokrycia dachowe z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), charakteryzujące się podwyższoną odpornością na korozję, uszkodzenia mechaniczne, jak również powstawanie zarysowań. Regamet troszczy się wszechstronną obsługę klienta, więc nie licząc własnych produktów oferuje także akcesoria dachowe (między innymi folie dachowe czy obróbki blacharskie), jak również dachówki betonowe i ceramiczne innych cenionych marek.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08