Projekty domów z bali. Sprawdź, kto potrafi to przygotować.

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki ceglane. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najważniejszym jest na pewno styl – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej architektury. Istotne jest również to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy lepiej się wysypiają i chronią układ oddechowy.

Najczęściej wybierane projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – na przykład elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego został wybudowany. Z tego względu decydując się na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe realizacje architekta i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu inwestycja przebiegnie szybciej.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]