Jeśli potrzebujesz akcesoriów szalunkowych, skieruj się na ten adres.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]