Akcesoria szalunkowe znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]