Chcesz kupić wałek nierdzewny? Wejdź na https://metal-e.pl/pl/c/PRETY-NIERDZEWNE-OKRAGLE/18.

W architekturze bardzo ważna jest wytrzymałość używanych surowców. Właśnie z tego powodu budowlańcy tak chętnie wybierają stal antykorozyjną – jest to bowiem materiał naprawdę solidny, a jednocześnie stosunkowo lekki. Spore znaczenie mają także jej walory estetyczne – dodatek chromu powoduje, że doskonale sprawdza się też jako surowiec do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się rozmaite elementy, jednak najczęściej spotykane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego wykorzystywane są takie produkty?

Zalety wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często wybierany przez architektów głównie ze z uwagi na jego solidność. Produkowany jest z domieszką chromu, co sprawia, iż nie rdzewieje także przy stałej styczności z wodą. Poza tym sporo produktów tego typu jest wytrzymała na wpływ kwasów, przez co mogą być stosowane również w ekstremalnych warunkach.

Wałek nierdzewny – zastosowania

Ze względu na dużą odporność, wałek nierdzewny spotykany jest w rozmaitych konstrukcjach. Wałki tego typu najczęściej stosowane są w architekturze, jednak użycie tych produktów nie ogranicza się wyłącznie do tego. Są wykorzystywane także w samochodach, stolarce meblowej i innych dziedzinach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają też cenione przez inżynierów hydrotechniki – kontakt z wilgocią nie powoduje wszak ich korozji.

Adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]