Zainteresowany digital painting Photoshop? Skieruj się tutaj.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do digital paintingu wykorzystują obecnie artyści

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym softwarem ilustratorów i game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą kursu

W praktyce uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednakże żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz potrzebne metody korzystania z pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]