Sztabki złota zamówisz na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat czy po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest dziś tak dochodowe jak jeszcze pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowany kapitał daje zysku spowodowały, iż szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym finansom zapewniać w przyszłości dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat

Na początku wypada dobitnie zaakcentować, że inwestycja finansów w złote sztabki to inwestycja na lata. Złoto z reguły nie ulega słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można odnotować wahania w jego ceny, jednak przeglądając jej historyczny wykres bez trudu można dostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu będąca w obiegu praktycznie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalną walutą, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w elektronice, przemyśle czy medycynie, jak również – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego m.in. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do TV albo radia CB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że przez następne dziesięciolecia ta tendencja się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – kogo stać na jego kupno?

Czytając o lokacie środków w złote sztaby większość osób natychmiast uzna, iż to nie dla nich, przez znaczny koszt. Jednakże złote sztabki wytwarza się w różnych wagach, dlatego właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te niewielkie sztabki są wręcz doskonałym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, posiadający większe fundusze często zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a nawet 1000 g. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego należy nabywać złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na równe kawałki.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]