Dowiedz się więcej o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Funkcja usługi mass collect jest właściwie niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem na eliminację ewentualnych pomyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat – atuty usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która co miesiąc wystawia poniżej stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]