Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, samochodowy i ratalny. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.