Koniec bezskutecznych poszukiwań! Kantor online znajduje się tutaj.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednakże w szybko zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezwykle istotnym plusem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Doceniasz niezależność w rozporządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz znaczną niezależność w zarządzaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich także osoby studiujące bądź pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.