Powszechne stosowanie robotyki w rozmaitych gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procesów logistycznych i magazynowych, zmusza do poszukiwania odpowiednich rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Polska firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie oferując między innymi dokładne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od najlepszych światowych wytwórców.

Ultra Robotics – polski dostawca silników elektrycznych prądu stałego

Działająca od ponad dekady na rodzimym rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni falowych i planetarnych, motoreduktorów (AC, DC i BLDC, a także silników prądu stałego produkowanych z najwyższej klasy materiałów przez cenionych globalnych producentów. W ofercie Ultra Robotics znaleźć można produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, dostarczającej dokładne kompaktowe serwonapędy szczycące się wysoką solidnością i żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie są stosowane m.in. w produkcji robotów przemysłowych, frezarek czy układów służących do obsługi intralogistyki, a za sprawą możliwości ich użycia w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w kriogenice, kosmonautyce oraz lotnictwie.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącą z najmniejszych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się wysoką przepustowością, wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci oraz szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich wydajność oscyluje na poziomie 99% także przy najmniejszych gabarytach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD doskonale pracują w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), gwałtownej zmianie temperatury, której amplituda może wahać się od +70 do -40 stopni Celsjusza, a także przy wystawieniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i drgania.

Polska spółka Ultra Robotics dostarcza także produkty Positec, Sesame Motor Corp, Eisele Antriebstechnik GmbH oraz Bodine Electric Company.

Adres:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]