Piękne miejsca w Małopolsce. Zdobądź więcej informacji.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o ciekawych atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają pensjonaty, hotele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Z kolei dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, czar parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach w Małopolsce nie zapomina zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Wyjątkowo pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów w Polsce.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego