WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony, potrzebne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Witryna rozsyła spam? Logowanie jest zablokowane? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? To zaledwie parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach potrzebne jest natychmiastowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły przekracza wiedzę osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić fachowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć też konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż likwidacja wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, iż taka sytuacja nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]