Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i częstokroć niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – metoda mało inwazyjna i bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie presbiopii, nadwzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu innych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się ogromną skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych technikach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze najlepszą technikę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem koniecznym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi przypadkami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej bądź likwidacją kaszaków.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]