Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i zdrowie oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak telewizory, kopiarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe bakterie i wirusy czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, a więc tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.