Społeczeństwo pomału przekonuje się, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny samochodów, pyłki kwiatów, sadzę, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w obsłudze oraz energooszczędne.