Zajrzyj w to miejsce, jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Dostęp do różnorodnych zawodów, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy codzienny komfort – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się na pewno bardzo niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku – czy warto?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się imponujące efekty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei wyeliminować dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy światła IR. Umożliwia to przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a zarazem minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia masa argumentów. Najważniejsze to z pewnością mała inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz minimalne niebezpieczeństwo komplikacji. Należy napomknąć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w poniektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie ciążę oraz karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak np. zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]