Potrzebujesz więcej informacji o pełnej ofercie skitur? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam przeważnie wyłącznie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w drewnianym, góralskim domu i sporadycznego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, a zarazem ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów oraz nart.

Gdzie jeżdżą entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są kapitalne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie porady instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]