Dowiedz się więcej o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, ale również niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego wyposażenia porwały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Wobec tego tym, którzy kochają góry wysokie i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z poruszania się w rakach, asekuracji i survivalu

Najlepszym sposobem, aby posiąść istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego władania czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się niezbędne w czasie różnych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie omawia też zasady odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają sześciu osób. Skutkiem tego przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]