Sprawdź informacje o wycieczce w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Himalaje bądź Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]