Dowiedz się więcej o najpiękniejszych trasach rowerowych w Małopolsce na https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, znane i nieznane, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Śliczne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, jednak jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny widok – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie jedynie laików, jednak także uznanych alpinistów i himalaistów.