Małopolska ma możliwość poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną naturalną oraz pięknymi widokami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Znajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, jakie są skomplikowane technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezwykle malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu znanych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – prócz pięknych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest oszałamiająca nawierzchnia i mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków oraz pociągająca przyroda, ale także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.