Kliknij tu, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wypraw trekkingowych.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także niebojących się mało komfortowych warunków biwakowania w toku długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]