Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja wielu turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają w głównej mierze zanikające już lodowce, możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niesamowite widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również zaopatrzyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni również należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]