Dolomity trekking. Więcej szczegółów na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju położonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć jeszcze raz ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, skoro można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, stromych turni oraz skalistych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą ilością baszt skalnych, stromych turni i skalistych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż ponad dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują niezwykle spadziste stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, oznaczono w nich też wiele prostych szlaków, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co warto zobaczyć podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością zachwyci wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji oraz procedur poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimę, poruszając się po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime oraz wierzchołkiem Averau.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]