Zajrzyj tu jeśli potrzebujesz zlecić skład książek.

Przed laty zajmował się tym zecer, aktualnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak wciąż wymaga dużej dokładności, znajomości rozmaitych zasad, a także szerokich umiejętności. Na czym dokładne polega? Jakim osobom zlecić podobne zlecenia?

Oprogramowanie do składu książek

W sieci dostępnych jest mnóstwo aplikacji umożliwiających fachowy skład książek lub broszur. Szczególnym zainteresowaniem szczyci się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców z branży. Nieco rzadziej używany jest natomiast QuarkXPress. Wspomniane programy to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest również bezpłatna opcja – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek powinien uczynić tekst jak najbardziej czytelnym – nieprawidłowo sformatowany materiał szybko zmęczy odbiorcę, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Ważne okazują się również aspekty estetyczne – książka musi dobrze się prezentować. Niezwykle ważne jest poza tym to, jak treść sąsiaduje z inną zawartością stronicy – fotografiami i dekoracjami.

Kogo interesuje skład książek

Po podobne usługi zwykle sięgają wydawcy gazet i innych publikacji – szczególnie, jeśli są to nieduże firmy i nie posiadają własnych specjalistów. Znaczenie składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak szukać fachowców?

Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie podobnych prac agencji marketingowej – tego typu firmy używają sprawdzonego oprogramowania, przez co zyskamy pewność, że końcowy rezultat całkowicie nas zadowoli.

Adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]