Dres to dla mężczyzn jedno z najbardziej komfortowych ubrań, zakładane nie tylko podczas ćwiczeń, lecz także w czasie błogiego próżnowania w domu. używany jest często przez zawodowych sportowców, znane postaci ze świata muzyki oraz filmu czy biznesmenów, zawsze wtedy, gdy konieczna jest swoboda ruchów. Dres przestał już dawno być postrzegany jako strój sportowy, aczkolwiek wciąż jest to jego główne zastosowanie. I każdy kto uprawia sport nawet sporadycznie, musi posiadać co najmniej jeden dres sportowy w swojej szafie.

Dresy sportowe – niezbędny strój dla trenujących pod gołym niebem

Niektórzy myślą, iż można ubrać byle jaki t-shirt i spodenki i już jesteśmy gotowi do ćwiczeń. To błąd – należycie dopasowana odzież sportowa znacznie podnosi nie tylko komfort, ale i wydajność treningów. takim ubiorem są też dresy sportowe. Warto mieć na uwadze, iż dres musi mieć dobrze dobrany rozmiar, co da optymalną swobodę ruchu ciała, a równocześnie nie pozwoli, by podczas treningu czy rozgrzewki będą drażnić nas za długie rękawy. Dres jest praktycznie odzieniem obligatoryjnym dla osób ćwiczących przez cały rok – umożliwia trening na zewnątrz również w zimowe dni, osłaniając ciało przed chłodnymi powiewami wiatru bądź śniegiem. Natomiast latem dres sportowy umożliwia także regulację temperatury organizmu. Ubierając dres można zmniejszyć groźbę udaru cieplnego. Dres zasłania większą powierzchnię ciała przed promieniowaniem ultrafioletowym, co w dużej mierze może zmniejszyć ryzyko przegrzania. Istotne jest, żeby w gorące dni podczas treningów korzystać z dresu sportowego wykonanego z tkaniny, która zapewnia doskonały przepływ powietrzajak również w mgnieniu oka schnie, dzięki czemu na zapoconym ubraniu nie będą namnażać się grzyby i drobnoustroje.

Markowy dres sportowy – czy to się opłaca?

Odpowiedź na to zagadnienie jest właściwie jasna – opłaca się posiadać produkty lepszej jakości, a taką bezapelacyjnie zawsze będzie dres sportowy, opracowany przez cenioną markę sportową. Jest to wbrew pozorom bardziej opłacalne, dlatego że markowy dres sportowy będzie zdecydowanie bardziej odporny na przetarcia i rozciąganie, więc dłużej nam posłuży, co wynagrodzi po kilku miesiącach jego cenę. Trzeba uwydatnić, że producenci, którzy zdobyli już wysoką pozycję w branży akcesoriów sportowych, stale troszczą się o jej zachowanie, stąd ich ubrania z najnowszych serii odzieżowych muszą zachować odpowiednią jakość.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]