Dowiedz się, jak zamówić badania kierowców Bielsko Biała.

Na sytuację na szosach w największej mierze rzutują umiejętności obsługujących jeżdżące po nich auta. Szczególnie ważne jest to dla kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek oraz busów. W ich sytuacji ważne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich zawodów w myśl prawa muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto zatem napisać na ich temat parę słów. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Badania psychologiczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie obowiązuje z kolei kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni wszak wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące zachowań w skrajnych przypadkach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich maszynach, podczas których badana jest zdolność szybkiego reagowania, postrzeganie szybkości, podzielność uwagi i dostrzeganie w ciemności.

Jak nastawić się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy wiedzieć, że nie dla każdego ich efekty okażą się pozytywne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców można jednak nieco zwiększyć. Jak? W sieci dostępne są liczne filmy pokazujące działanie maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]