Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – wystrzegać się bardzo ciepłych potraw, napojów wyskokowych i tytoniu. Ważne jest też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.