Tutaj odnajdziesz korzystną ofertę coachingu Kraków.

Kompletne wykorzystanie własnych możliwości może nie być proste. Czasem źródłem kłopotów bywają kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju przeciwności bywają niezmiernie uciążliwe i nieraz hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich na własną rękę jest często jest niemożliwe bądź co najmniej wyjątkowo trudne. Dlatego powinno się skorzystać z wiedzy specjalistów. Tym bardziej, iż metody, z których korzystają dzisiaj coache, w wielu kazusach okazują się niesłychanie skutecznym instrumentem w przezwyciężaniu ograniczeń stojących na ścieżce do realizacji zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie zagadnienia omawia coach?

Współpraca z coachem zaczyna się od obustronnego poznania się. Żeby osiągnąć planowane efekty, na wstępie ważne jest bez wątpienia uformowanie dwustronnej ufności i specyficznego rodzaju zrozumienia. W trakcie pierwszych sesji – które mogą być prowadzone za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna również charakter, ambicje i kwalifikacje swojego klienta, a także omówi z nim plan działania. W czasie współpracy zwykle przeprowadza się kilka sesji coachingowych, trwających 1,5 godziny. Ostatnia sesja jest natomiast sposobnością do ewaluacji działań i ustalenia, jak klient będzie sobie radził z danymi problemami samodzielnie. To, które problemy będą rozpracowywane w czasie sesji coachingowych jest zależne od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia albo zwiększenie jego skuteczności.

Kiedy należy skorzystać z coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w różnorodnych przypadkach. Jednym z głównych bodźców przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest dążenie do pełnego zagospodarowania swojego potencjału celem rozszerzenia umiejętności zawodowych albo personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób minimalizować niepokoje, a także pogłębiając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]