Remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeżeli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.