Spotkania okolicznościowe, będące na ogół ważnym wydarzeniem dla całej rodziny, jak przykładowo chrzciny, wesela bądź komunie, od wielu już lat przestały być organizowane w mieszkaniach wyłącznie dla bliskiego kręgu krewnych i przyjaciół. Współcześnie są to imprezy, na których pojawia się nieraz ponad sto osób. Ewidentne jest zatem to, że jedna osoba nie jest w stanie samodzielnie ułożyć jadłospisu, a potem naszykować oraz zaserwować posiłki uczestnikom imprezy, szczególnie, gdy świętowanie będzie trwać parę godzin i zorganizowane jest w wynajętym lokalu. Stąd też pojawiło się duże zapotrzebowanie na catering weselny.

Catering na wesele – postaw na zawodowych kelnerów i szefów kuchni

Organizacja przyjęcia weselnego to intensywny stres, spowodowany licznymi godzinami poświęconymi na wysyłanie zaproszeń, ustalanie listy gości, wybór wystroju sali i szukanie zespołu, który zapewni oprawę muzyczną. To także potrzeba zamówienia stosownej ilości trunków i przekąsek serwowanych w czasie imprezy, a co najistotniejsze – przyrządzanie ciepłych dań, które urzekną zaproszonych gości i zgromadzą ich przy stole. na imprezie weselnej musi mieć należytą oprawę. Uczestnicy bowiem liczą na to, że stoliki będą cudownie udekorowane i prawidłowo nakryte, dania będą apetyczne i atrakcyjnie ułożone na talerzach, a także że kelnerzy w profesjonalny sposób będzie donosić biesiadnikom następne posiłki. Najwyższy stopień organizacji mogą zapewnić tylko firmy cateringowe, które zatrudniają wykwalifikowanych szefów kuchni, managerów i kelnerów, obytych w obsłudze wydarzeń zarówno w domach weselnych, jak i tych organizowanych w plenerze.

Catering weselny – dania dobrane do stylistyki przyjęcia

Każdy typ przyjęcia okolicznościowego rządzi się swoimi regułami, tak w przedmiocie zabaw dla gości, jak i oczekiwanych potraw. Firmy cateringowe najczęściej posiadają przygotowany uprzednio spis proponowanych dań głównych, napojów i zakąsek zgodnych z charakterem wesel. Podstawową ofertę można przeczytać na stronie firmy ewentualnie zdobyć tę informację nawiązując kontakt bezpośrednio z jej przedstawicielem. Klient ma więc możliwość osobiście skomponować menu z proponowanych dań. Trzeba jednak podkreślić, iż firmy oferujące usługę cateringu na wesele są też otwarte na nowe pomysły i nierzadko na życzenie klienta podejmują się przygotowania indywidualnych zestawów potraw.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]