Pragniesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie? Skieruj się na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się przede wszystkim z bliskimi, lecz obiady świąteczne odbywają się również w firmach. W wielu przypadkach personel firmy organizuje je na własną rękę, samodzielnie przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w większych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest wydajny. Żeby zatem pomóc sobie podczas planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które tradycyjne smakołyki znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole muszą stać rodzime świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupiący filet z pstrąga lub karpia, jak również zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też uszek z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej albo śledzia po kaszubsku. Warto też zatroszczyć się o smakowity akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec albo lekki sernik.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z pracownikami o menu

Planowanie bożonarodzeniowego obiadu w firmie należy rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć datę wydarzenia oraz porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić potencjalną liczbę uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Warto porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem dobrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, by ustalić czy któryś z zatrudnionych ma alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]