Ciąża to niezwykły okres w życiu zarówno przyszłej mamy, jak również jej mężczyzny. Oczekiwanie na narodziny dziecka wyzwala wiele uczuć, takich jak radość oraz duma. Ten magiczny czas z całą pewnością powinno się uwiecznić. Świetnie nadaje się do tego seria fotografii nazywana sesją ciążową. Na tego rodzaju sesje decyduje się w ostatnich latach wiele par spodziewających się pojawienia się na świecie dziecka. Aktualnie wykonać można je nie tylko w dużych aglomeracjach, jak Katowice oraz Kraków, ale również w niewielkich miasteczkach.

Sesja ciążowa – co to za usługa?

Usługa fotograficzna polegająca na przygotowaniu serii fotografii kobiety, która właśnie spodziewa się dziecka – tak w kilku słowach można opisać sens sesji ciążowej. Powinno się natomiast pamiętać, iż na tych fotografiach może być obecna nie tylko przyszła matka, ale także przyszły tata, a nawet ich starsze pociechy, jeśli para już takowe ma. Fotograf dołoży wszelkich starań, aby na ujęciach widać było pełen wachlarz uczuć towarzyszący małżeństwu oczekującemu na pojawienie się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – w domu, w plenerze lub w studio

Rodzice mają duży wpływ na dobór miejsca przeprowadzenia sesji fotograficznej. Sesja ciążowa zazwyczaj odbywa się w mieszkaniu przyszłej mamy. Zdjęcia można jednak wykonać także w studio fotograficznym oraz na świeżym powietrzu. Niezależnie od wyboru miejsca fotograf postara się, aby kobieta czuła się komfortowo oraz swobodnie. Tylko wówczas otrzymamy naprawdę doskonałe ujęcia, na których widać promieniejącą radością przyszłą matkę z równie szczęśliwym partnerem. Z całą pewnością sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, gdyż stanowi pamiątkę dla samych rodziców, a za kilkanaście lat będzie również rewelacyjnym prezentem dla dziecka. Obecnie wiele przyszłych rodziców stawia na przygotowanie albumu, w którym dokumentują pierwsze lata życia dziecka. Fotografie z profesjonalnie wykonanej sesji ciążowej są doskonałym zalążkiem takiego albumu.