Na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/ poznasz aktualną ofertę wydruków 3D.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, oraz DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno artykuły zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo cienkich ścianek, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia dokładność konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]