Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich szefowie często nie potrafią starannie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. rachunkowości, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Obecnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

O jakich sprawach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]