Chcesz kupić deskę panelową? Wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka chwil, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]