Zobacz, gdzie zamówić antenę telewizyjną.

W ogromnej większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, cechują się również wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zakupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]