Antenę SAT kupisz na www.telmor.pl.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć interesujący film lub dokument w telewizji. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj zakupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która zwyczajowo określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część odbiorców w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment zazwyczaj konsumenci stosują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie działania zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Wysokiej jakości antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co oprócz anteny SAT jest wymagane do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy także posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]