Tu znajdziesz łańcuchy śniegowe.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu zwiększają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na spadzistych podjazdach. W niektórych krajach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest m.in. w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w pozostałych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta wyłącznie w zimą (takie przepisy obowiązują na przykład w Hiszpanii, Polsce, Niemczech i we Włoszech). Jak jednak modele łańcuchów samochodowych można nabyć?

Modele łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy zazwyczaj mając na względzie ich zastosowanie. Wyróżniamy typy stworzone z myślą o stosowaniu w pojazdach dostawczych, ciężarowych, osobowych i terenowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), wzorem zaplotu oraz mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi. Różne są także tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Obecnie producenci stosują najczęściej stal manganową lub tytanową.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i za pierwszym razem może być źródłem sporego stresu. Aby się go ustrzec się, powinno się potrenować tę czynność w garażu bądź na placu manewrowym. Sama jazda z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Należy unikać przekraczania prędkości 50 km/h, poruszania się po odśnieżonych drogach i buksowania kół. Stosując łańcuchy samochodowych, należy też koniecznie kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich użytkowania.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]