Chcesz kupić gumowe rękawice? Wejdź na globalhygiene.pl.

Podczas wykonywania szeregu obowiązków zawodowych, częścią ciała, która jest bardzo wystawiona na przeróżne skaleczenia są dłonie. Z tej przyczyny wynika zatem konieczność ich ochrony efektywnymi środkami, takimi jak między innymi stosownie dopasowane do warunków pracy rękawice ochronne.

Detergenty, skoncentrowane środki chemiczne – przed tym chronią rękawiczki ochronne

Rozróżnia się trzy kategorie rękawiczek ochronnych, z których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice chronią dłonie w warunkach niewielkiego niebezpieczeństwa skaleczenia dłoni, z kolei kategoria III to już rękawice do wykorzystania w warunkach ogromnego ryzyka, m.in. podczas pracy ze skoncentrowanymi odczynnikami chemicznymi lub detergentami mogącymi zranić skórę (np. z dwusiarczkiem węgla, z roztworem amoniaku czy z sodą kaustyczną), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi lub niezwykle niską temperaturą. Obowiązkiem zatrudniającego jest więc przekazanie pracownikom ubrań ochronnych prawidłowo dopasowanych do specyfiki wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed zamówieniem rękawic ochronnych nieodzowne jest oszacowanie, czy dany środek ochronny dysponuje certyfikatami potwierdzającymi spełnianie konkretnych norm technicznych, czyli czy chroni on przed występującymi w miejscu pracy zagrożeniami. Dane o zakresie ochrony na ogół opisane są na rękawiczkach w formie łatwych do odczytania symboli.

Gdzie zamówić rękawice ochronne z nitrylu, robocze czy antyprzecięcioiwe?

Jednym z uznanych krajowych dystrybutorów oraz producentów rozmaitego typu rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest spółka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie posiada rękawice spełniające normy wszystkich wspominanych w poprzednim akapicie powyżej kategorii. Są to między innymi rękawice robocze powlekane nitrylem, lateksem albo poliuretanem, charakteryzujące się wyższą odpornością na przetarcia i które wyraźnie polepszają chwytność, rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe produkowane z mocnej stali nierdzewnej osłaniające przedramię i dłoń pracownika, jak również rękawiczki z bawełny, które często wykorzystuje się w branży spożywczej bądź jako wkład pod inne, sztywniejsze rękawice, które byłyby w stanie podrażnić skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje też obszernego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (też fasonu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic lateksowych i nitrylowych, które są właściwie niezbędne w branży kosmetycznej, spożywczej oraz medycznej.

Adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]