Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.