Jeśli potrzebujesz wiadra z mopem, koniecznie wejdź na verdeavis.pl.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o znacznym metrażu – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. Podczas czyszczenia większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]