Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany Citroen części.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, Jumper, C4, C5, C6, C-Crosser, Xantia, Nemo, Saxo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej olej silnikowy, płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak ekonomicznie i wygodnie kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można zamówić przez internet.

Adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]